Aktualności

KONKURS!!!

 

Fundusz Pomerania Sp. z o.o. ogłasza KONKURS dla pracowników banków i firm leasingowych współpracujących z Funduszem.

Konkurs trwa od 09 stycznia do 31 marca 2020 r.

Celem KONKURSU jest zaktywizowanie działalności poręczeniowej, zwiększenie popularności korzystania z poręczenia, jako regionalnego instrumentu korzystnego zabezpieczenia kredytów dla firm z sektora MŚP oraz wyróżnienie pracowników Instytucji współpracujących z Funduszem, szczególnie zaangażowanych w realizację wsparcia działalności firm z sektora MSP kredytem/pożyczką zabezpieczonym poręczeniem Funduszu, a także stworzenie przyjaznego dla Przedsiębiorców systemu finansowania zewnętrznego wraz z poręczeniem ze środków Zachodniopomorskiego Funduszu Rozwoju.

Przewidziane są atrakcyjne nagrody. Szczegóły w Regulaminie.

Wystarczy zgłosić swój udział w KONKURSIE, wypełniając  Formularz zgłoszeniowy (zał. 1 do Regulaminu) i przesyłając go na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!!!

 

Dokumenty:

pdf

Regulamin

Rozmiar : 186.85 kb
Dodanie : 2020-02-14
Modyfikacja : 2020-02-14
pdf

zał. 1 Formularz zgłoszeniowy

Rozmiar : 87.23 kb
Dodanie : 2020-01-13
Modyfikacja : 2020-01-13
pdf

zał. 2 oświadczenie do celów podatkowych

Rozmiar : 98.69 kb
Dodanie : 2020-01-09
Modyfikacja : 2020-01-09
pdf

zał. 3 Protokół wyboru

Rozmiar : 78.68 kb
Dodanie : 2020-01-09
Modyfikacja : 2020-01-09
pdf

zał. 4 protokół przekazania nagrody

Rozmiar : 85.36 kb
Dodanie : 2020-01-09
Modyfikacja : 2020-01-09
pdf

zał. 5 Klauzula informacyjna

Rozmiar : 110.91 kb
Dodanie : 2020-01-09
Modyfikacja : 2020-01-09
pdf

zał. 6 Lista instytucji

Rozmiar : 93.64 kb
Dodanie : 2020-02-03
Modyfikacja : 2020-02-03

Rekordowy rok Funduszu Pomerania

Prawie cały grudzień przed nami i gorąca końcówka roku, a my już możemy pochwalić się bardzo dobrymi informacjami! To będzie rekordowy rok w historii Funduszu Pomerania. Udzieliliśmy poręczeń kredytów, leasingów i wadiów w kwocie ponad 5️⃣0️⃣mln zł.

Fundusz Pomerania zmieni siedzibę!

Miło nam poinformować, że od 1 kwietnia 2020 r. zmieni się siedziba Funduszu Pomerania. Fundusz Pomerania wynajął powierzchnię biurową w nowym kompleksie biurowo-usługowym Posejdon, położonym przy Placu Brama Portowa 1 w Szczecinie. 

Jako Fundusz Pomerania od 17 lat wspieramy rozwój firm z Pomorza Zachodniego. Jesteśmy liderem na rynku poręczeniowym w województwie zachodniopomorskim. Każdego roku udzielamy coraz większej liczby poręczeń kredytów, leasingów i wadiów. Firmy z sektora mikro, małych i średnich firm potrzebują naszego wsparcia. Udzielane przez nas poręczenia pozwalają przedsiębiorcom z województwa zachodniopomorskiego na pozyskiwanie finansowania na realizacje nowych inwestycji i kolejnych biznesowych projektów. W ramach pozyskanych pieniędzy od Samorządu Województwa i realizowanego projektu chcemy wesprzeć w kolejnych latach setki przedsiębiorców. Aby to osiągnąć musimy mieć odpowiednie warunki i przestrzeń. Posejdon będzie biznesowym centrum naszego regionu. Dlatego otworzenie tu biura to dla nas nowe możliwości. Będziemy mogli sprawniej, bardziej komfortowo obsługiwać naszych klientów, organizować więcej spotkań z przedsiębiorcami, prowadzić szeroko zakrojone działania doradcze oraz usprawniać procesy biznesowe. Przedsiębiorcy będą mogli łatwiej do nas trafić. Nie będą też mieli problemów z parkowaniem. Dodatkowo chcemy zacieśniać współpracę z naszymi partnerami – bankami i instytucjami, z którymi współdziałamy. Nawiązywać relacje, organizować z spotkania i szkolenia. Dlatego biuro w Posejdonie to dla nas najlepsze z możliwych rozwiązań. Nowa siedziba pomoże nam w realizacji naszych celów. Będziemy mogli jeszcze skuteczniej wspierać naszych lokalnych przedsiębiorców. To nowy etap w życiu naszej firmy - powiedział Adam Badach, Prezes Zarządu Funduszu Pomerania.

Banki Spółdzielcze i Fundusz Pomerania wspólnie wspierają firmy na Pomorzu Zachodnim!

 

➡️ Kredyt inwestycyjny z poręczeniem za 0 zł to wspólny produkt banków spółdzielczych oraz Funduszu Pomerania.

Dzięki wspólnemu produktowi przedsiębiorcy mogą skorzystać z niezwykłej okazji: otrzymać całkowicie bezpłatnie poręczenie kredytu od Funduszu Pomerania oraz dostać kredyt na unikatowych warunkach,
ponieważ prowizja wynosi jedynie 1%.

➡️ To unikalna okazja dla firm, które chcą się rozwijać i inwestować w naszym województwie!

➡️ Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!

Poręczenia kredytów w ramach PLD Plus

Charakterystyka produktu:

 • zabezpieczenie 80% kwoty kredytu (60% - gwarancja de minimis + 20% - poręczenie funduszu poręczeniowego),
 • maksymalna kwota kredytu objętego produktem 1 mln zł,
 • maksymalny okres gwarancji i poręczenia:
  1. kredyty obrotowe odnawialne i nieodnawialne, w tym także kredyt w rachunku bieżącym - 27 miesięcy
  2. kredyty inwestycyjne - 99 miesięcy
 • jedynym zabezpieczeniem udzielonej gwarancji i poręczenia są weksle in blanco wystawione przez Przedsiębiorcę
 • warunkiem skorzystania z zabezpieczeń oferowanych przez produkt jest posiadanie przez Przedsiębiorcę zdolności kredytowej

Korzyści dla przedsiębiorcy :

 • dostęp do finansowania kredytem obrotowym lub inwestycyjnym dla przedsiębiorców z krótką historią kredytową lub nie mających wystarczającego majątku na zabezpieczenie kredytu,
 • nieobciążanie własnego majątku – przedsiębiorca ma elastyczność w zakresie dysponowania własnym majątkiem,
 • oszczędność czasu i minimum biurokracji – wszystkie formalności załatwiane są bezpośrednio w banku kredytującym, żadnych dodatkowych dokumentów i obowiązków sprawozdawczych.

 

Dobre perspektywy dla przedsiębiorców ze Świnoujścia

 

100 przedsiębiorców, ciekawe wystąpienia, bardzo dobre rozmowy - tak można podsumować Regionalne Obchody Światowego Dnia Turystyki organizowane w Świnoujściu. Turystyka dla Świnoujścia to najważniejsza branża. Miliony turystów, coraz to nowe hotele, pensjonaty i atrakcje turystyczne i bardzo dobre perspektywy, dzięki budowanemu tunelowi, który ułatwi dojazd turystom na wyspę.

Spotkanie przygotowywała Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Świnoujska Organizacja Turystyczna. Tym razem mikrofon prowadzącego od początku do końca dzierżył Damian "Viking" Usewicz - komik i standuper, który także przygotował program rozrywkowy. Podczas spotkania Prezydent Miasta Świnoujście wraz z Prezesem ŚOT odebrali Certyfikat ZROT dla Najlepszego Produktu Turystycznego Pomorza Zachodniego przyznany produktowi "Świnoujście - Twierdza na Wyspach".

Podczas spotkania przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się szczegółów na temat poręczeń kredytów obrotowych i inwestycyjnych, które walnie przyczyniają się do rozwoju zachodniopomorskich firm.