Aktualności

Konkurs "Diamenty Pomorza Zachodniego"

Fundusz Pomerania razem z Urzędem Marszałkowskim, Północną Izbą Gospodarczą rusza z konkursem "Diamenty Pomorza Zachodniego".

W ramach konkursu chcemy wybrać najciekawsze firmy, które działają na terenie Pomorza Zachodniego, które dynamicznie rozwijają się, inwestują w innowacje i ochronę środowiska oraz mają pozytywny wpływ na społeczność lokalną. 

Dodatkowo w ramach wydarzenia chcemy wyłonić zwycięzcę w kategorii "Bank Przyjazny Przedsiębiorcom.  W obecnym czasie dla przedsiębiorców niezwykle ważnym jest, aby banki wspierały rozwój ich firm. Dlatego chcemy nagrodzić bank, który wspiera przedsiębiorców, podejmuje innowacyjne działania i zwiększa liczbę obsługiwanych przedsiębiorców.

Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać banki współpracujące z Funduszem Pomerania, które wyrażą chęć udziału w konkursie, organizatorzy oraz partnerzy konkursu. 

Formularze zgłoszeniowe można wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie
od  5 listopada do 12 listopada.

Wszelkie informacje można znaleźć w regulaminie konkursu. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Wojciechem Dorżynkiewiczem pod numerem 783 182 177.

Harmonogram konkursu:

  • 5 listopada 2020 r. -12 listopada 2020 r. - nabór zgłoszeń
  • 19 listopada 2020 r. - wręczenie nagród podczas internetowego koncertu organizowanego przez PIG

Nagrody dla zwycięzców:

Firmom, które zajmą miejsca od 1-3 zostaną zapewnione pamiątkowe nagrody oraz zapewniona promocja w postaci stworzenia pakietu reklamowego o wartości:

  • 5000 zł brutto - za 1 miejsce
  • 3000 zł brutto – za 2 miejsce
  • 2000 zł brutto – za 3 miejsce

 

W pakiet wchodzi m.in. stworzenie materiału wideo dot. działalności, usług i produktów firmy, wykupienie płatnej reklamy w mediach tradycyjnych oraz w mediach społecznościowych oraz inne działania promocyjne zaproponowane przez zwycięzców.pdf

Regulamin konkursu.docx

Rozmiar : 156.62 kb
Dodanie : 2020-11-06
Modyfikacja : 2020-11-06
pdf

Formularz zgłoszeniowy dla firm.pdf

Rozmiar : 172.66 kb
Dodanie : 2020-11-06
Modyfikacja : 2020-11-06
pdf

Formularz zgłoszeniowy dla banku.pdf

Rozmiar : 143.25 kb
Dodanie : 2020-11-06
Modyfikacja : 2020-11-06
pdf

Klauzula RODO.pdf

Rozmiar : 118.62 kb
Dodanie : 2020-11-06
Modyfikacja : 2020-11-06
docx

Wersje edytowalne: Formularz zgłoszeniowy dla firm

Rozmiar : 570.03 kb
Dodanie : 2020-11-06
Modyfikacja : 2020-11-06
docx

Wersje edytowalne: Formularz zgłoszeniowy dla banków

Rozmiar : 568.70 kb
Dodanie : 2020-11-06
Modyfikacja : 2020-11-06

Pełne kompendium wiedzy o zabezpieczeniach kredytów.

Pełne kompendium wiedzy o zabezpieczeniach kredytów.

Portal TotalMoney.pl przygotował zbiór informacji o korzyściach płynących z zabezpieczenia kredytu i możliwościach uzyskania lepszych warunków kredytowania dzięki skorzystaniu z poręczenia. Zachęcamy do przeczytania. 


Zobacz więcej na:

https://www.totalmoney.pl/artykuly/198173,kredyty-dla-firm,poreczenia-i-gwarancje-pomoga-w-zaciagnieciu-kredytu,1,1

➡️ Poręczenie kredytu lub leasingu przez Fundusz Pomerania ma duży wpływ na możliwości i koszt pozyskania finansowania na przeprowadzenie inwestycji lub rozwój działalności firmy.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami:
☎️Grzegorz - 607 077 159

Poręczenia pożyczek obrotowych w Białogardzie.

Fundusz Pomerania podpisał umowę ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych na udzielanie poręczeń do pożyczek. Dzięki temu przedsiębiorcy korzystający z oferty Stowarzyszenia mogą łatwiej oraz na bardziej korzystnych warunkach uzyskać poręczenie oraz np. pożyczkę obrotową.

Poręczenie Funduszu Pomerania umożliwia skorzystanie z pożyczek większej liczbie przedsiębiorców. W szczególności tym, którzy nie mają długiej działalności, zbyt dużej zdolności kredytowej oraz zgromadzonego majątku.

Poręczenie Funduszu zwiększa wiarygodność przedsiębiorcy oraz chroni instytucję pożyczającą środki finansowe.

Fundusz Pomerania wspiera mikro, małe i średni firmy z województwa zachodniopomorskiego. Spółka powstała w 2002 r. z inicjatywy Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Poręczenie Funduszu może być udzielone na okres trwania pożyczki.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości poręczenia kredytu? Zadzwoń: 601 700 803

Poręczenie należytego wykonania oraz poręczenie rękojmi i gwarancji jakości w Funduszu Pomerania!

Fundusz Pomerania poszerza ofertę dla firm, które biorą udział w przetargach. Dotychczas firmy z Pomorza Zachodniego mogły skorzystać z poręczenia wadium. Teraz dzięki pomocy Funduszu mogą również pozyskać poręczenie zabezpieczenia należytego wykonania oraz poręczenia rękojmi i gwarancji jakości.

Dla Przedsiębiorców jest to duże udogodnienie, ponieważ zabezpieczenie należytego wykonania może być nawet ponad trzy razy większa niż wadium przetargowe i jest przetrzymywana przez zamawiającego przez cały okres wykonywania usługi.

Poręczenia są udzielane do wysokości na okres określony zgodnie z dokumentacją przetargową.

Firmy, które wpłaciły już zabezpieczenie należytego wykonania mogą zamienić formę gwarancji z pieniężnej na poręczenie.

Istnieje możliwość dokonania wstępnej oceny finansowej i przygotowania informacji o możliwości udzielenia poręczenia oraz jego zabezpieczenia.

 

Tekst do produktów

Poręczenie zabezpieczenia należytego wykonania umowy oraz poręczenia zabezpieczenia roszczeń z tytułu rękojmi za wady lub gwarancję jakości

Poręczenie zabezpieczenia należytego wykonania umowy i zabezpieczenia roszczeń z tytułu rękojmi za wady lub gwarancji jakości przeznaczone jest dla firm, które świadczą różnego rodzaju usługi (np. budowlane, leśne, reklamowe). Poręczenie obejmuje w szczególności realizację umowy w terminie, spełnienie warunków umowy (np. parametrów jakościowych). 

Korzyści

Dzięki poręczeniom Firma może zawrzeć kontrakt bez własnego wkładu finansowego na wpłatę zabezpieczenia. Poręczenie podnosi wiarygodność Firmy wobec zamawiającego. Proces przyznania poręczenia jest szybki, a koszty niskie.

Informacje

Poręczenie jest udzielane na okres trwania umowy zawarty w ogłoszeniu o przetargu oraz w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Maksymalna wysokość poręczenia może wynieść maksymalnie 100% wartość gwarancji należytego wykonania zawartą w SIWZ oraz umowie zawieranej między Zamawiającym i Wykonawcą.

Przedmiotem poręczenia jest zobowiązanie do zapłaty określonej w poręczeniu kwoty w przypadku, gdy Firma, której poręczenie zostało udzielone, nie wykonała bądź wykonała nieprawidłowo zobowiązanie określone w zabezpieczanej gwarancją umowie.

Decyzja podejmowana jest kilku dniach od złożenia wniosku wraz z załącznikami.

Prawo

Poręczenie gwarancji należytego wykonania umowy jest dopuszczone oraz zawarte w ustawie Prawo Zamówień Publicznych (zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej z dopuszczalnych form wymienionych w art. 148 Ustawy PZP tj.:

  • pieniądzu,
  • gwarancji bankowej,
  • gwarancji ubezpieczeniowej,
  • poręczeniu udzielonym przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9.11.2000 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości*

 

Opłaty

Opłata za przygotowanie poręczenia w wysokości 1% od udzielonego poręczenia (od 100 zł) oraz od 0,5% od wartości poręczenia za każdy rozpoczęty kwartał (od 50 zł). Kwota pobierana z góry za cały okres trwania i wyliczana jest na podstawie oceny ryzyka.

 

 

Nowe możliwości kontaktu z doradcami Funduszu Pomerania

Uruchomiliśmy dla przedsiębiorców nowe kanały komunikacji! Dzięki temu jeszcze łatwiej można uzyskać informacje na temat możliwości pozyskania poręczenia kredytu, leasingu lub wadium.

➡️ Działa już nasz czat na messengerze. Dzięki temu mogą Państwo przez Facebook'a skonsultować się z naszymi doradcami i uzyskać informację o możliwościach wsparcia. Doradcy pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

➡️ Uruchomiliśmy specjalny numer infolinii. Nasi eksperci czekają na Państwa telefony pod numerem 601 700 803. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

W związku z wejściem w życie przepisów nazwanych Tarczą Antykryzysową 2.0 Kancelaria Mazurkiewicz Cieszyński Mazuro przygotowała aktualizację opracowania przepisów zawartych w specustawie ( wg stanu prawnego na dzień 17 kwietnia 2020 r.)
 
Materiał jest dostępny do pobrania pod linkiem:
 

➡️ Pełne informacje o możliwości uzyskania poręczenia kredytu, leasingu lub wadium uzyskać też mogą Państwo na naszej stronie internetowej: www.funduszpomerania.pl

Antykryzysowe wsparcie dla przedsiębiorców

Szanowni Państwo,
cały czasu wypracowujemy i podejmujemy szereg działań mających na celu zapewnienie jak największej ochrony przedsiębiorcom przed skutkami pandemii spowodowanej wirusem COVID-19. Bierzemy udział w konsultacjach regionalnego pakietu antykryzysowego, współpracujemy z innymi regionalnymi instytucjami otoczenia biznesu. Wszystko to ma na celu pomoc przedsiębiorcom w naszym województwie. 


Specjalny czat dla przedsiębiorców
Na fanpage'u Funduszu Pomerania został uruchomiony czat dla przedsiębiorców, którzy są zainteresowani wsparciem oferowanym przez Fundusz Pomerania. Dzięki czatowi przedsiębiorcy będą mogli szybko i łatwo uzyskać wiadomości o udzielanym przez nas pomocy. Czat jest obsługiwany przez naszych doradców od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.


Infolinia dla klientów
W ciągu kilku dni zostanie uruchomiona specjalna infolinia, na której przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się szczegółów na temat poręczeń kredytów, leasingów i wadiów. Pod telefonem będą czuwać eksperci, którzy udzielą każdej zainteresowanej osobie pełną informację o ofercie Funduszu Pomerania.


Opracowanie dot. przepisów zawartych w Tarczy Antykryzysowej.
Kancelaria Mazurkiewicz Cieszyński Mazuro przygotowała opracowanie przepisów zawartych w tzw. specustawie. Zbiór jest aktualizowany wraz z kolejnymi poprawkami do specustawy. Zachęcamy do zapoznania się z analizą:
https://mcmlegal.pl/tarcza-antykryzysowa/

AKTUALIZACJA OPRACOWANIA wg stanu prawnego na dzień 17 kwietnia 2020 r.

 
Materiał jest dostępny do pobrania pod linkiem:
 


Fundusz Rozwoju Regionalnego
Cały czas dysponujemy regionalnymi środkami z Zachodniopomorskiego Funduszu Rozwoju. Dzięki tym środkom przedsiębiorcy mogą skorzystać ze znacznie szerszej oferty Funduszu Pomerania i całkowicie bezpłatnie uzyskać poręczenie kredytu czy leasingu. 

 

W najbliższym czasie przedstawimy kolejne wdrożone przez nas formy pomocy.