Poznaj Fundusz Pomerania

Historia Funduszu

Fundusz od ponad 20 lat zajmuje się wspieraniem przedsiębiorców.

Spółka oferuje poręczenia kredytów, wadiów, należytego wykonania umowy, rękojmi oraz leasingów.

Fundusz przekazuje przedsiębiorcom w formie poręczeń rocznie ponad 50 milionów złotych. Dzięki tej pomocy firmy mogą pozyskiwać finansowanie na swoją działalność i realizowane inwestycje, mogą brać udział w większej liczbie przetargów i realizować większą liczbę zamówień.

W ramach inicjatywy Jeremie Fundusz Pomerania udzielił 1721 poręczeń na kwotę 220 milionów złotych co przełożyło się na 469 mln pozyskanych kredytów przez przedsiębiorców. W ramach programów z Zachodniopomorskiego Funduszu Rozwoju Fundusz Pomerania w ubiegłych trzech latach przedsiębiorcy mogli pozyskać kredyty na finansowanie swojej działalności i inwestycje w wysokości 300 milionów złotych.

Fundusz Pomerania współpracuje m.in. z takimi bankami jak: Zachodniopomorski Bank Spółdzielczy w Choszcznie, GBS Barlinek, Bank Spółdzielczy w Białogardzie, Bank Spółdzielczy w Wolinie, Bank Spółdzielczy w Gryficach, Bank Spółdzielczy w Chojnie, Bank Spółdzielczy w Darłowie, Bank Spółdzielczy w Goleniowie, Bank Ziemi Szczecińskiej, Bank Spółdzielczy w Świdwinie, Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim, Bank Spółdzielczy w Sławnie, Bank Spółdzielczy w Połczynie-Zdroju

Udziałowcy

Udziałowcami Funduszu Pomerania są:

  • Bank Gospodarstwa Krajowego,
  • Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego,
  • Polska Fundacja Przedsiębiorczości,
  • Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku,
  • Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego,
  • Zachodniopomorski Bank Spółdzielczy,
  • Bank Spółdzielczy w Goleniowie,
  • Bank Spółdzielczy w Wolinie.

Wysokość kapitału zakładowego wynosi 12.150.000,00 zł.

Dbamy o rozwój

Spółka wspiera firmy z sektora mikro, małych i średnich firm z Pomorza Zachodniego lub które chcą inwestować na terenie Pomorza Zachodniego.

Od 2004 roku Prezesem Zarządu jest Adam Badach, a Przewodniczącym Rady Nadzorczej jest prof. dr hab. Waldemar Tarczyński.  Fundusz powstał z inicjatywy Samorządu Województwa w 2002 roku jako Zachodniopomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu.
Chętnie odpowiemy na Państwa pytanie.

Centrum Biurowe POSEJDON,
Brama Portowa 1, 70-225 Szczecin
(Wejście C od ul. Kaszubskiej, piętro I)

Napisz do nas
biuro@funduszpomerania.pl

Telefon kontaktowy
+48 91 813 01 10