Rośnie rynek poręczeń przetargowych w Polsce. Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z gwarancji należytego wykonania umów.

poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami!

  • Aneta Moroń, tel. 605 399 420
  • Małgorzata Statkiewicz, tel. 661 590 540
  • Lub skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy: www.funduszpomerania.pl/kontakt

Gwarancja należytego wykonania umowy – coraz bardziej popularna

Od kilku lat możemy zaobserwować zmianę w strukturze poręczeń regionalnych funduszy poręczeniowych. Od 12 lat w strukturze spada udział poręczeń kredytów bankowych i wzrasta udział poręczeń wadialnych, a w ostatnich 4 latach gwałtownie wzrasta udział poręczeń należytego wykonania umowy.

Takie poręczenie oferuje Fundusz Pomerania. Fundusz w 2022 r. udzielił 247 poręczeń wadiów przetargowych i 103 gwarancji należytego wykonania umowy. Rok później Fundusz podpisał umowy na zabezpieczenie 216 umów należytego wykonania. Kwota poręczeń wyniosła ponad 10 mln zł.

Bez tego wsparcia wiele firm nie miałoby możliwości ubiegania się o zamówienia publiczne, ponieważ w wielu przetargach należy wpłacić 5% wartości umowy na zabezpieczenie należytego wykonania. Dzięki pomocy Funduszu przedsiębiorcy nie muszą wpłacać tej kwoty w pieniądzu, a mogą posłużyć się wydanym przez spółkę poręczeniem. Zwiększa to płynność finansową firmy i umożliwia ubieganie się o realizację większej liczby zamówień.

Otrzymanie gwarancji Funduszu Pomerania jest szybkie i proste. Wystarczy złożyć wniosek wraz z dokumentami rejestrowymi, finansowo-ekonomicznymi i zaświadczeń/oświadczeń z ZUS i US. Doradcy Funduszu pomagają przedsiębiorcom w uzyskaniu poręczenia, odpowiadają na wszystkie pytania i wątpliwości.

Poręczenie wadium i należytego wykonania umowy polepsza płynność finansową firmy, umożliwia ubieganie się i realizację większej liczby zamówień.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z doradcą klienta Małgorzatę Statkiewicz pod numerem telefonu 661 590 540 lub mailowy m.statkiewicz@funduszpomerania.pl

Gwarancja należytego wykonania umowy – jak otrzymać?

Otrzymanie zabezpieczenia w Funduszu Pomerania jest szybkie i proste. Wystarczy złożyć wniosek wraz z dokumentami rejestrowymi, finansowo-ekonomicznymi i zaświadczeń/oświadczeń z ZUS i US. Doradcy Funduszu pomagają przedsiębiorcom w uzyskaniu poręczenia, odpowiadają na wszystkie pytania i wątpliwości.

Poręczenie wadium i należytego wykonania umowy polepsza płynność finansową firmy, umożliwia ubieganie się i realizację większej liczby zamówień.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z doradcą klienta Małgorzatę Statkiewicz pod numerem telefonu 661 590 540 lub mailowy m.statkiewicz@funduszpomerania.pl

Chcesz otrzymać gwarancję należytego wykonania umowy? Skontaktuj się z nami: https://funduszpomerania.pl/kontakt/

Jaki jest koszt otrzymania zabezpieczenia należytego wykonania umowy?

Koszt udzielenia poręczenia jest uzależniony od kilku czynników. Istotna jest wysokość wadium lub zabezpieczenia należytego wykonania umowy jaką ma wpłacić firma ubiegająca się o zamówienie. Drugim czynnikiem jest długość trwania poręczenia. Czym dłuższy okres tym jest wyższy koszt. Kolejną zmienną jest ocena ryzyka na którą ma wpływ stabilność finansowa firmy oraz charakterystyka zamówienia. Nasi doradcy mogą dla każdego zainteresowanego klienta wyliczyć ostateczny koszt otrzymania poręczenia.

  • do 60 miesięcy okres poręczenia – od 0,6 % – od wysokości poręczenia za każdy rozpoczęte trzy miesiące
  • powyżej 60 miesięcy okres poręczenia – od 0,8 % – od wysokości poręczenia za każdy rozpoczęty okres trzech miesięcy
Zabezpieczenie należytego wykonania umowy
Zabezpieczenie należytego wykonania umowy

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu.
Chętnie odpowiemy na Państwa pytanie.

Centrum Biurowe POSEJDON,
Brama Portowa 1, 70-225 Szczecin
(Wejście C od ul. Kaszubskiej, piętro I)

Napisz do nas
biuro@funduszpomerania.pl

Telefon kontaktowy
+48 91 813 01 10