Program – samorząd przyjazny przedsiębiorcom

Szanowni Państwo! 

Mamy przyjemność zaprosić jednostki samorządu terytorialnego z województwa zachodniopomorskiego do współpracy w ramach Programu – Samorząd przyjazny przedsiębiorcom. Organizatorem Programu jest Fundusz Pomerania z siedzibą w Szczecinie.

Celem Programu jest aktywny udział w informowaniu przedsiębiorców o możliwościach wsparcia finansowego oferowanego przez Fundusz Pomerania. Organizowaniu spotkań z przedsiębiorcami, na których pracownicy Funduszu Pomerania będą informować o możliwościach wsparcia finansowego, a także bezpośrednim przekazywaniu informacji o Funduszu Pomerania na wszelkiego rodzaju spotkaniach gospodarczych oraz zamieszczaniu informacji na stronach internetowych poszczególnych samorządów.

Fundusz Pomerania jest Instytucją Obsługi Biznesu realizującą zapisy strategii rozwoju województwa zachodniopomorskiego. Głównymi udziałowcami Spółki są Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego i Bank Gospodarstwa Krajowego. Istotną cechą Funduszu Pomerania jest jego regionalny charakter oddziaływania oraz prowadzenie działalności nie nastawionej na maksymalizację zysków. Fundusz Pomerania zajmuje się obsługą i finansowaniem firm MŚP w województwie zachodniopomorskim. Sztandarowymi usługami finansowymi są poręczenia kredytów, leasingów i wadiów. Przy poręczeniach kredytów i leasingów ze środków unijnych Inicjatywy Jeremie Fundusz Pomerania świadczy usługi na zasadach de minimis lub rynkowych, ale w każdym z przypadków poręczenie ma korzystne oddziaływanie dla przedsiębiorcy, a warunki finansowe są atrakcyjne m.in. z uwagi na fakt zastosowania funduszy unijnych. Z kolei w przypadku poręczeń wadiów podmioty przystępujące do przetargu w oparciu o przepisy ustawy Prawo Zamówień Publicznych, nie muszą angażować własnych środków.

Od początku swojej działalności Fundusz Pomerania udzielił firmom ponad 4600 poręczeń, a łączna wartość poręczanych kredytów, pożyczek, leasingów i wadiów przekroczyła 1 mld zł. W ubiegłym roku Agencja Ratingowa EuroRating przyznała Funduszowi Pomerania wysoki rating oceny ryzyka kredytowego A+ z perspektywą stabilną. Już od 16 lat Fundusz Pomerania aktywnie wspiera rozwój firm na terenie województwa zachodniopomorskiego ułatwiając im dostęp do źródeł finansowania. Misję wspierania, a także edukowania przedsiębiorców w Naszym województwie będzie kontynuował w kolejnych latach i dlatego serdecznie zachęcam Państwa do współpracy poprzez udział w Programie – Samorząd przyjazny przedsiębiorcom.

Z wyrazami szacunku
Prezes Zarządu Funduszu Pomerania
Adam Badach

 

Kontakt:
Fundusz Pomerania

tel. 91 813 01 10
e-mail:: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dokumenty do pobrania:

docx

Deklaracja

Rozmiar : 35.79 kb
Dodanie : 2018-09-25
Modyfikacja : 2018-09-25
docx

Regulamin

Rozmiar : 38.02 kb
Dodanie : 2018-05-30
Modyfikacja : 2018-05-30