Finał konkursu Diamenty Pomorza Zachodniego

Finał konkursu „Diamenty Pomorza Zachodniego”, odbył się 10 grudnia 2020 r. w Szczecinie. Konkurs był organizowany przez Fundusz Pomeranię przy udziale Północnej Izby Gospodarczej, Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, partnerstwie Województwa Zachodniopomorskiego oraz pod patronatem Marszałka Województwa Olgierda Geblewicza.

Nabór zgłoszeń do konkursu rozpoczął się 5 listopada 2020 r. i trwał do 30 listopada 2020 r. Podczas naboru odbiorcy byli informowani, że konkurs jest organizowany w partnerstwie
z Województwem Zachodniopomorskim. Logo Pomorza Zachodniego było umieszczone na wszelkich materiałach promocyjnych (załączniki).

 W ramach konkursu trzy banki zostały wyróżnione jako Banki Przyjazne Przedsiębiorcom:

- Zachodniopomorski Bank Spółdzielczy

- GBS Bank

- Bank Spółdzielczy w Białogardzie

Dodatkowo spośród 10 zgłoszeń wybrano trzy firmy, które otrzymały tytuł „Diamentów Pomorza Zachodniego”:

- Loft Fitness & Cafe

- Winnice Turnau

- Młyn nad Starą Regą

Finał konkursu obejrzało ponad 10 tysięcy osób. Finał był transmitowany w mediach społecznościowych na profilu Funduszu Pomerania, Północnej Izby Gospodarczej oraz portalu wSzczecinie.pl. 

Konkurs przyczynił się do promocji idei przedsiębiorczości, promował firmy, które wzmacniają atrakcyjność biznesową, turystyczną, społeczną Pomorza Zachodniego. Wygrane firmy mogą liczyć na dodatkowe zainteresowanie swoimi usługami i produktami ze względu na ilość wzmianek o konkursie i realizację otrzymanych nagród.