Przedsiębiorcy z Gryfic zainteresowani rozwojem!

 

 

Wszyscy chcemy, aby firmy z powiatu gryfickiego rozwijały się jak najszybciej, dlatego będziemy częściej organizować spotkania z instytucjami otoczenia biznesu - mówił na spotkaniu Funduszu Pomerania z przedsiębiorcami starosta gryficki Ryszard Chmielowicz - Mam nadzieję, że przedstawione informacje wspomogą rozwój naszych przedsiębiorców.

Fundusz Pomerania wraz ze Starostwem Powiatowym w Gryficach i Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich zaprosił przedsiębiorców na biznesowy lunch, podczas którego przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się wszystkiego o dostępnych formach wsparcia przeznaczonych na rozwój firm. Dzięki spotkaniu przedsiębiorcy zapoznali się z konkursami organizowanymi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz produktami oferowanymi przez Fundusz Pomerania. 

- W ubiegłych latach firmom z powiatu gryfickiego udzieliliśmy poręczeń na kwotę ponad 9 mln złotych. Teraz dzięki umowie z Zachodniopomorską Agencją Rozwoju Regionalnego mamy w ramach realizowanego projektu 52 miliony złotych na poręczenia. - mówili na spotkaniu przedstawiciele Funduszu - Dlatego jeśli chcą Państwo inwestować w rozwój firmy, planują Państwo wziąć kredyt, leasing lub wystartować w przetargu, to zachęcamy do kontaktu. Mamy w ofercie poręczenia kredytów, leasingów i wadiów. 

Równie dużym zainteresowaniem cieszyła część poświęcona funduszom unijnym, ponieważ niebawem rozpocznie się nabór wniosków do działania 1.5, które dotyczy działań w sektorze turystycznym, a to w pasie nadmorskim przeważający rodzaj działalności.