W następnych latach w ramach projektu chcemy udzielić poręczeń co najmniej 380 firmom

 

W sumie w formie reporęczeń kredytów, leasingów i wadiów do przedsiębiorców trafi ponad 50 mln zł. 

W ostatnich latach udzieliliśmy 5000 poręczeń kredytów, wadiów i leasingów. To ogromne wsparcie dla firm z naszego regionu. W następnych latach chcemy wesprzeć ponad 380 przedsiębiorców z Państwa powiatów i gmin. Dlatego zależy nam na współpracy z samorządami – mówił prezes Funduszu Pomerania Adam Badach na konwencie Wójtów, Burmistrzów i Starostów w Siemczynie.

W konwencie uczestniczyło ponad 70 samorządowców z całego regionu. Dzięki współpracy Funduszu Pomerania z gminami i powiatami, organizacji spotkań z lokalnymi firmami przedsiębiorcy mogą pozyskać pełną informację na temat możliwości uzyskania poręczenia kredytu, leasingu czy wadium przez Fundusz Pomerania.

Dlatego dla samorządów z Pomorza Zachodniego stworzyliśmy program „Samorząd przyjazny przedsiębiorcom”. W jego ramach chcemy wspierać przedsiębiorczość w naszym regionie, docierać z informacją o możliwości pozyskaniu wsparcia w formie poręczenia kredytu, leasingu lub wadium. Do programu może dołączyć każda gmina i każdy powiat z województwa Zachodniopomorskiego.

Więcej o programie można przeczytać tutaj: funduszpomerania.pl/program-samorzad-przyjazny-przedsiebiorcom