Przedsiębiorcy z Węgorzyna chcą inwestować!

O poręczeniach kredytów, wadiów i leasingów na spotkaniu z przedsiębiorcami

Spotkanie dotyczące poręczeń kredytów, leasingów i wadiów dla firm z Zachodniopomorskiego

Węgorzyno dołączyło do programu Funduszu Pomerania „Samorząd przyjazny przedsiębiorcom”.  Dzięki temu nasi eksperci wzięli udział w spotkaniu z przedsiębiorcami z okolic Węgorzyna i podzielili się wiedzą na temat możliwości pozyskania środków na rozwój swojego biznesu.

Poręczenia kredytów, leasingów, wadiów mają na celu pomóc przedsiębiorcom w rozwoju ich firm. Dzięki temu mogą łatwiej pozyskać pieniądze na inwestycje lub przystąpić do przetargów – mówiła przedstawicielka Funduszu Pomerania Marta Kawiak. – W ramach współpracy z Pomorzem Zachodnim, Zachodniopomorską Agencją Rozwoju Regionalnego mamy możliwość udzielenia 220 poręczeń na kwotę 27 mln złotych. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą całkowicie bezpłatnie skorzystać z oferowanych przez nas poręczeń.

"Gminie Węgorzyno zależy na przyciąganiu nowych inwestorów oraz rozwoju lokalnych przedsiębiorców. Oferowane przez Fundusz Pomerania produkty mogą pomóc firmom w wzięciu kredytu lub leasingu."

Tylko w 2018 roku w Urząd Gminy w Węgorzynie zrealizował 18 przetargów nieograniczonych. Fundusz Pomerania umożliwia firmom, które startują w przetargach, uzyskać roczny, odnawialny limit poręczeń. Dzięki temu przedsiębiorcy nie muszą angażować własnych środków do zapłaty wadium i zwiększa się ich potencjał konkurencyjny.

Potrzebujesz poręczenia kredytu, leasingu lub wadium? Zapoznaj się z ofertą Funduszu Pomerania: