Rejs do świata pieniędzy

Rejs do świata pieniędzy

Szum wody, powiewy wiatr i.. ważne informacje, które w znaczący sposób mogą ułatwić rozwój Państwa firmy. Północna Izba Gospodarcza zaprasza na trzygodzinny rejs pod nazwą „Śledź finanse”. Spotkamy się nie na sali wykładowej, a na łodzi. Podczas rejsu nasi prelegenci będą doradzać i odpowiadać na pytania. Chcemy pokazać, że w niecodziennej oprawie można rozmawiać o merytorycznych sprawach. Do Państwa dyspozycji również przygotowaliśmy pyszny poczęstunek.

Jak zweryfikować potencjalnego kontrehenta?

Jak wyegzekwować swoje płatności od klientów?

Gdzie szukać dofinansowania na nowych pracowników?

Preferencyjne produkty finansowe dla firm!

Nowe konkursy! Dla kogo środki unijne?

Poręczenia i pożyczki za 0 zł!

Zapraszamy już 30 sierpnia br. (wtorek)

Pływające seminarium

Po biznesowym tłustym czwartku, grillu ze specjalistami, dobrze przyjętym „Dniu Przedsiębiorczości” zapraszamy członków Północnej Izby Gospodarczej w podróż do świata finansów. Środkiem lokomocji będzie łódź, a kilkugodzinny rejs urozmaicać naszym gościom będą praktyczne informacje, które przydadzą się każdemu przedsiębiorcy planującemu staranie się o dofinansowanie ze środków unijnych czy o poręczenie bankowe. Specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania, które padną z pokładu naszej łodzi. – Chcemy by słowem kluczem podczas naszego spotkania było słowo „Oczekiwania”, przedsiębiorcy będą pytać wprost jakie są szanse na pozyskanie poręczenia, czy jest szansa na dofinansowanie działalności, czy doradca jest w stanie załatwić za nas formalności i przeprowadzić młodego przedsiębiorcę przez gąszcz dokumentów i wniosków. Liczymy na otwartą dyskusje – mówi Wojciech Brażuk, dyrektor Biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Ławica specjalistów

Na pokład naszej łodzi zaprosiliśmy zaprzyjaźnionych z Północną Izbą Gospodarczą specjalistów, którzy rzetelnie i profesjonalnie powiedzą o szansach i perspektywach na otrzymanie wsparcia finansowego. - Podczas rejsu, trenerzy biznesu opowiedzą przedsiębiorcom, jak zapobiegać zatorom płatniczym, czyli jednym z najczęstszych problemów firm w Polsce. Na tym spotkaniu zaprezentujemy zachodniopomorskim firmom, jak sobie z nimi radzić. Pokażemy też między innymi, jak poprawić płynność finansową w firmie, zachowując przy tym dobre relacje ze swoimi klientami – mówi Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A. - Mówić będę jak zwykle o potencjalnych możliwościach finansowania inwestycji przedsiębiorców w konkursach zaplanowanych na 2016 rok zarówno na poziomie regionu jak i kraju – zapowiada Piotr Maras, Prezes Zarządu Prime Consulting. Do dyspozycji gości będą przedstawiciele Banku Spółdzielczego Goleniów, który oferuje bardzo atrakcyjne i elastyczne produkty dla przedsiębiorców: - Oferta Banku jest bardzo obszerna i skierowana zarówno do małych, jak i średnich przedsiębiorstw, oferujemy zarówno kredyty na bieżącą działalność, jak i długoterminowe kredyty inwestycyjne. Naszą zaletą jest to, że decyzje zapadają na miejscu, szczycimy się dużą dynamiką naszych działań – mówi Tomasz Sobolewski, Prezes Zarządu BS Goleniów.

Fundusz Pomerania przygotował informacje o poręczeniach finansowych i swoich produktach. Podczas spotkań często pada pytanie o warunki jakie musi spełnić starający się o wsparcie: - Sprawdzamy dane finansowe firmy, analizujemy dane z dostępnych rejestrów, oceniamy biznes plan, oczywiście wywiązywanie się firmy z obowiązków wobec urzędów skarbowych, czy ZUS i na tej podstawie udzielamy naszych poręczeń. Procedura jest niemal identyczna jak w bankach, nasi analitycy na podstawie danych firm i system komputerowego oceniają kondycje przedsiębiorcy – wyjaśnia Witold Jabłoński z Funduszu Pomerania. - Staramy się nie straszyć przedsiębiorców – staramy się z nimi rozmawiać, prowadzimy szkolenia, konsultacje. Jesteśmy typową Instytucją Otoczenia Biznesu, której misja skupia się wokół doradztwa i pomocy dla przedsiębiorcy a nie sprzedaży jakiegoś produktu – dodaje Witold Jabłoński. Udział w seminarium weźmie także Powiatowy Urząd Pracy, który opowie o tym jak może pomóc przedsiębiorcy i na przykład… podarować danemu przedsiębiorstwu pracownika: - Podczas rejsu poinformujemy o wszystkich naszych usługach. Jednym z naszych sztandarowych pomysłów są staże dla osób bezrobotnych jak i możliwość dofinansowania miejsca pracy dla osoby poniżej trzydziestego roku życia – mówi Edyta Slęzak, doradca klienta instytucjonalnego Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinie.

Seminarium „Śledź finanse” to dowód na to, że można połączyć przyjemne z pożytecznym. Merytoryczna rozmowa ze specjalistami, zdobywanie wiedzy, integracja z regionalnym środowiskiem biznesu, a to wszystko na wodzie, we wspaniałych okolicznościach przyrody. Zapisy na wydarzenie trwają. Odbędzie się ono 30 sierpnia br.

UWAGA: Ilość miejsc ściśle ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Jesteśmy przygotowani na każdą pogodę. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia u Katarzyny Grudzińskiej pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem tel. 91 486 07 65 do dnia 26 sierpnia br.