Przedsiębiorcy żądni wiedzy! Sukces „Dnia Przedsiębiorczości”

Dzień przedsiębiorczości

Inicjatywa Północnej Izby Gospodarczej okazała się strzałem w dziesiątkę. Środowe spotkanie przyciągnęło ponad sto osób. Zainteresowani wysłuchali prezentacji, ale chętnie korzystali także z indywidualnych konsultacji u naszych specjalistów.

Była mowa o pieniądzach, bo bez nich trudno wyobrazić sobie działalność biznesową i jej rozwój. „Dzień Przedsiębiorczości” w Północnej Izbie Gospodarczej to wydarzenie, którego założeniem było zgromadzenie w jednym miejscu wybitnych specjalistów i doradców, po to by bezpłatnie przedstawili zachodniopomorskim przedsiębiorcom możliwości pozyskiwania dotacji, dofinansowań czy poręczeń bankowych. Inicjatywa spotkała się z szerokim odzewem nie tylko wśród zrzeszonych w Izbie przedsiębiorców: - Byliśmy bardzo ciekawi czy gdy przyjdziemy i zapytamy o możliwość dofinansowania naszej działalności, to czy ktoś będzie w stanie nam udzielić informacji, pomoże nam w nakreśleniu planu czy poinformuje nas jakie musimy spełnić wymagania. Rzeczowo poinstruował nas Pan z Funduszu Pomerania czy przedstawiciele Alior Banku, którzy przedstawili produkty z których moglibyśmy skorzystać – mówi Daniel Wrona z firmy „Bajgle Króla Jana”. – Sens takich spotkań jest ogromny. Czuje, że dzisiaj otwarto bramkę przedsiębiorczości, jest to szansa na sprawdzenie wszystkich swoich pomysłów, by system, który został stworzony w oparciu o środki z Unii Europejskiej, systemy wspierające przedsiębiorców pomagał w realizacji planów – mówi Hubert Marzyński, właściciel firmy HMI. Goście bardzo często podkreślali wartość spotkania twarzą w twarz. Zasady starania się o dotacje są często bardzo skomplikowane. Niektórzy czytając ich opisy na stronach internetowych bardzo szybko się zniechęcają.

Spotkanie zainteresowało ponad setkę przedsiębiorców z całego regionu. Sukcesem była zarówno część prezentacyjna jak i konsultacje indywidualne: - Jest to idealny model spotkania biznesowego, bo przedsiębiorcy mają okazje dowiedzieć się o najnowszych możliwościach wspierania ich firmy. Fundusz Pomerania informował dzisiaj gości o „Pożyczce Globalnej”, ofercie realizowanej przez naszych udziałowców. Dysponujemy kwotą 18 milionów złotych na wsparcie przedsiębiorstw, będą udzielane pożyczki ze wsparciem unijnym gdzie oprocentowanie wynosi 0% - mówi Witold Jabłoński, przedstawiciel Funduszu Pomerania. Długa kolejka ustawiała się także do Piotra Marasa, prezesa zarządu firmy Prime Consulting: - Nowy okres programowania jest bardzo oczekiwany. Przedsiębiorcy wiedzą, że dotacje są, ale chcą się dowiadywać gdzie, na co i czy mają szanse je uzyskać. To było owocne spotkanie – mówi Piotr Maras. Również przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy tego dnia udzielili kilkudziesięciu porad: - Informujemy o wszystkich naszych usługach. Jednym z naszych sztandarowych pomysłów są staże dla osób bezrobotnych jak i możliwość dofinansowania miejsca pracy dla osoby poniżej trzydziestego roku życia. Przedsiębiorcy byli tą propozycją bardzo zainteresowani – mówi Edyta Slęzak, doradca klienta instytucjonalnego Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinie. Gośćmi „Dnia Przedsiębiorczości” byli przedstawiciele Alior Banku. Prezentacje dotyczącą Prawa Zamówień Publicznych i zmian ustawowych przedstawili pracownicy kancelarii „Licht & Przeworska” – sprawa budzi wielkie zainteresowanie naszych przedsiębiorców.

dp27072016a
dp27072016c
dp27072016d
dp27072016b

Formuła spotkania spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem gości – informacyjne spotkania tego typu będą miały miejsce częściej.

Poniżej wszystkie prezentacje ekspertów do pobrania:

pdf

Jak połączyć dofinansowanie z Unii z kredytem

Rozmiar : 988.53 kb
Dodanie : 2016-07-29
Modyfikacja : 2016-07-29
pdf

Najnowsze dotacje dla firm

Rozmiar : 609.49 kb
Dodanie : 2016-07-29
Modyfikacja : 2016-07-29
pdf

Poręczenia i pożyczki za 0zł

Rozmiar : 661.99 kb
Dodanie : 2016-07-29
Modyfikacja : 2016-07-29
pdf

Zmiany w zamówieniach publicznych

Rozmiar : 372.58 kb
Dodanie : 2016-07-29
Modyfikacja : 2016-07-29