Dzień Przedsiębiorczości w Północnej Izbie Gospodarczej

Dzień przedsiębiorczości

27 lipca br. (środa) zapraszamy Państwa do siedziby Izby w Szczecinie na Dzień Przedsiębiorczości w Północnej Izbie Gospodarczej. Tego dnia udało nam się zgromadzić uznanych ekspertów z takich dziedzin jak środki unijne, finanse, zamówienia publiczne. Otrzymają Państwo informacje z pierwszej ręki, a w szczególności:

Najnowsze dotacje. Nawet do 5.000.000 zł. na projekt!

22.000 zł. na stanowisko pracy. Nowy pracownik przez rok za darmo!

Rewolucja w zamówieniach publicznych!

Poręczenia za 0 zł., pożyczka za 0 zł., wadia od 0,5%

Sfinansujemy Twoją zakupy!

Spotkanie zostało przygotowane w ten sposób, aby każdy z Państwa mógł indywidualnie porozmawiać z wybranym ekspertem. Zapraszamy już na godz. 10.00 na część oficjalną, podczas której przedstawimy Państwu podstawowe zagadnienia ze wszystkich tematów, a następnie nasi eksperci będą na Państwa czekali podczas indywidualnych konsultacji. Zapraszamy zarówno firmy zrzeszone w Izbie, jak i przedsiębiorców, którzy dotychczas nie mieli okazji się z nami spotkać.

O konkursach na środki z Regionalnego Programu Operacyjnego opowie Piotr Maras, Prezes Zarządu firmy doradczej Prime Consulting: - Pierwszy to konkurs 1.2 Rozwój Infrastruktury B+R w przedsiębiorstwach. Tutaj o dofinansowania będą mogły się ubiegać dwa typy projektów: tworzenie infrastruktury B+R przez przedsiębiorców, albo dla przedsiębiorstw przez instytucje otoczenia biznesu. Zostały 3 miesiące na przygotowanie kompletu dokumentów. Pieniądze można otrzymać na przykład na zakup wyposażenia niezbędnego do badań, stworzenia laboratorium. 5 milionów złotych na projekt to pieniądze, które na pewno będą sprzyjać rozwojowi firmy.

Fundusz Pomerania mówić będzie o wyjątkowo atrakcyjnych poręczeniach kredytowych i zupełnie nowych produktach: - Banki często wymagają zabezpieczeń, a my jesteśmy w stanie poręczyć kredyt bez kosztów dla przedsiębiorcy. Dzięki naszemu wsparciu klient może spokojnie skupiać się na rozwijaniu firmy. Podczas spotkania z przedsiębiorcami przedstawię także ofertę pożyczki globalnej, czyli naszą nowość. Możliwość kredytu bez żadnego oprocentowania – mówi Witold Jabłoński.

Na pytanie Jak połączyć dofinansowanie unijne z kredytem odpowiedzą przedstawiciele Alior Banku: - W latach 2014-2020 polscy przedsiębiorcy będą jednymi z największych beneficjentów funduszy unijnych, a na rozwój przedsiębiorstw zostanie przeznaczonych, aż 20 mld euro. Niestety, wiele programów nie pokrywa w 100% inwestycji planowanej przez klienta, a jedynie jej część. Dlatego, warto rozejrzeć się za rozwiązaniem, które sfinansuje przedsięwzięcie całkowicie, tak jak np. kredyt pod dotacje – mówi Edyta Groth, Dyrektor ds. Klienta Biznesowego Alior Banku.

Chciałoby się rzec, że pieniądze to nie wszystko – dlatego jeden z bloków tematycznych poświęcony będzie tematowi legislacyjnemu, który jednak w znaczący sposób przyczynia się do funkcjonowania firm w regionie. Zmiany w Prawie Zamówień Publicznych są daleko idące i przedsiębiorcy powinni być na bieżąco: - Celem spotkania będzie zwrócenie uwagi na aspekty nowelizacji szczególnie istotne z punktu widzenia wykonawców. Znaczna część przepisów wchodzi w życie pod koniec lipca - zwraca uwagę Bożena Licht, radca prawny.

W gronie gości znajdą się także przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy, którzy opowiedzą o możliwości pozyskania dotacji na stanowisko pracy. Przedsiębiorcy mogą zyskać nawet 22 tysiące złotych, a osoba potrzebująca zatrudnienia miejsce do pracy.

UWAGA!!!Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, a warunkiem uczestnictwa jest potwierdzenie obecności pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzanie obecności do 25 lipca br. (poniedziałek) do godz. 15.00.

Program konferencji:

godz. 10.00-10.20 - Najnowsze dotacje dla firm (Piotr Maras, Prime Consulting)

godz. 10.20-10.40 - Jak połączyć dofinansowanie z Unii z kredytem? (Aleksandra Podobińska-Durka, Alior Bank)

godz. 10.40-11.00 - Środki na zatrudnianie nowych pracowników (Dorota Tyszkiewicz-Janik, Powiatowy Urząd Pracy)

godz. 11.00-11.20 - Poręczenia za 0 zł., pożyczka za 0 zł., wadia od 0,5% (Witold Jabłoński, Fundusz Pomerania)

godz. 11.20-11.40 - Zmiany w zamówieniach publicznych (Bożena Licht, Kancelaria Prawna Licht&Przeworska)

godz. 12.00-15.00 - indywidualne konsultacje z ekspertami